Kontak Besonderhede


Faks: 044 691 3179
Tel: 044 691 2247
Sel: 082 563 1747
Epos: hspunt@mweb.co.za
Web: www.pointhighschool.co.za
HOËRSKOOL PUNT
POINT HIGH SCHOOL

OEFENTYE - PRACTISE TIMES

ATLETIEK - ATHLETICS
KRIEKET - CRICKET

MATRIEKUITSLAE 2015


Inligting oor MATRIEKUITSLAE 2015

HOËRSKOOL PUNT  /  POINT HIGH SCHOOL


  • * 100 % SLAAGSYFER / PASS RATE (221 leerders / learners)
  • * 80,5% MATRIEKVRYSTELLING / MATRIC EXEMPTION (175 leerders / learners)
  • * A-simbole / symbols 311
  • * B-simbole / symbols 309
  • * C-simbole / symbols 380
  • * Drie leerders met 8A's, elf leerders met 7A's, vyf leerders met 6A's, nege leerders met 5A's

 

Lys van A-kandidate  /  List of A candidates

1.  JURIE ZIETSMAN                    95,5%   

2.   JANA BOLESLAWSKY            92,4%

3.   SHANNON MUNN                   91,7%

 

Die ander toppresteerders  /  The other top achievers

4.     Chané Terblanche               91,1%

5.     Georgina Barker                 90,3%

6.     Mercia van der Mescht        90,3% 

7.     Jané van Zyl                        88,9%

8.     Kazimiera Lutherek            88,1% 

9.     Elandré Kapp                      88,0%  ?

10.   Leigh Bongers                     87,6%

Van ons leerders het ook uitstekend presteer deur die Top 10 in die Wes-Kaap te haal in die volgende vakke:

  • Rekeningkunde - Trudie Rust - Gesamentlike 1 ste plek met 100%

 

  • Siviele Tegnologie - Zandré Weyers - 1 ste plek met 100%

 

Jurie Zietsman is onder die top 20 kandidate in die Wes-Kaap wat sy gemiddelde % betref.

 

Bogenoemde 3 leerders is na die prysuitdeling in die Kaap genooi en hulle het 'n kontantbedrag en 'n skootrekenaar/tablet as beloning vir hulle prestasie ontvang.

 

Ons is baie trots op al die leerders, hul ouers en onderwysers wat saamgewerk het om hierdie besondere uitslae moontlik te maak!!

ESKOM EXPO FOR YOUNG SCIENTISTS

Congratulations to RJ Dames who was chosen to represent South Africa at the Taiwan International Science Fair 2016 in Taipei. He will present his Science project to other students and the public and he will be judged on his research by experienced judges.

RJ Dames participated in the International Science Fair of Eskom Expo for Young Scientists in Boksburg during the October holidays. He represented the Eden Karoo District and he won two special prizes of R5 000 and one year's uncapped data. He was also chosen as a finalist to represent his country in another country's Science Fair. He was interviewed at Bishops College in Cape Town on his knowledge of South Africa as he will be an ambassador of South Africa's ability to do Science research and come up with bright new ideas.  RJ invented a new way to measure the exact height a high jumper jumps during a contest. He patented his invention and will improve his project even more before leaving for Taiwan on 22 January 2016.

DIE BURGER JEUGLEIERSKONFERENSIE

Renata Booyens, nuutverkose  hoofdogter van Hoërskool Punt,  is gekies om Die Burger se Jeugleierskonferensie vanaf 11 - 17 Desember 2015 by te woon.  Slegs 50 jeugleiers uit die hele Kaapland word gekies, wat dit ‘n uitsonderlike prestasie maak.  Die konferensie vind hierdie jaar vir die 57 ste keer plaas en word aangebied by Die Burger Strandhuis in Muizenberg, Kaapstad.  Baie geluk met hierdie puik prestasie.

Darren Fry gekies vir SWD 0/17A span

Darren Fry (Graad 11 leerder) is onlangs verkies tot die SWD 0/17A krieketspan wat die vakansie gaan deelneem aan die nasionale toernooi.

Baie geluk Darren ons is baie trots op jou! Hou PUNT en Mosselbaai se naam hoog.

SA verteenwoordigers van Hoėrskool Punt.

Mnr J Nel, Aiden Vorster ( SA Toutrek), Julia Stander ( SA onderwaterhokkie, wen goue medalje . Klop Nieu Zeeland in die finaal)

ESKOM EKSPO VIR JONG WETENSKAPLIKES - 2015

Die Eden Karoo Streek Eskom Ekspo vir Jong Wetenskaplikes het op 21 Aug by Hoërskool Punt plaasgevind. Ons skool het 11 projekte ingeskryf. Daar was 33 projekte in totaal en teenoor die 14 van laasjaar is dit ‘n groot verbetering.  Aan die einde van die dag  is  5 projekte gekies om aan die nasionale kompetisie in Boksburg deel te neem. Drie van ons skool se projekte is gekies om deel te neem nl.

Megan Waterson en Engela Ehlers - met ‘LEFT BEHIND'

Louis Nel - met die reaksie van CO2 met seewater

RJ Dames - met sy hoogspring projek, waar die hoogte wat ‘n leerder spring, bepaal word deur laser strale. Sodoende word die presiese hoogte van ‘n atleet bepaal.

SKOOL*SCHOOL COMMUNICATOR

Die Skool Communicator kan van die volgende skakel afgelaai word:

The School Communicator can be downloaded from the following link:

http://www.school-communicator.com/download.php

RandomActs PHS

This group was initiated by One Way. It is all about Point High Schools learners doing Random Acts of Kindness to other people inside or outside the school and then challenging others to do the same.

 

link: https://www.facebook.com/RandomActsPHS#

ATLETIEK EINDIG BESIGE JAAR

Punt se atlete het 'n besige jaar op 'n hoë noot geeindig deur aan die Paul Roos Maties Challenge deel te neem op 30 Oktober. Hier het Sherno Pick (S16 Hoogspring) met 'n hoogte van 1.95m en Austin Brown (S16 Verspring)  goud gewen met 'n afstand van 6.42m. Juanic Alberts (D15 Spiesgooi) en Jolandie Marx (D17 Spiesgooi) het beide browns gewen.

Op 31 Oktober het die atlete aan HS Dirkie Uys se Top 10 Byeenkoms op Moorreesburg deelgeneem. Punt kan baie trots voel op hulle 7de plek wat die span behaal het. Ons atlete wen 10 medlajes op di edag:

Sherno Pick wen die S16 Hoogspring met 'n nuwe PB van 2.00m en wen die S16 Driesprong.

Austin Brown wen die S16 Verspring met 'n afstand van 6.27m.

Juanic Alberts (D15 Spiesgooi) wen silwer met 'n Persoonlike Beste afstand van 38.46m. Ladelé Leonard (D14 Hamergooi) wen silwer met 'n Persoonlike Beste afstand van 33.53m. Zani Fourie wen silwer by die D16 Driesprong).

Roberts Pace (S17 Hamergooi & Gewigstoot), Andrea Kommer (D14 Verspring), Liandré Schoeman (D14 Hamergooi) wen almal brons medaljes.

Rueben Camineth (S17 Gewigstoot) en Louise vd Berg (D15 1500m) het ook Persoonlike Beste Prestasies behaal by die SWD Talent ID Byeenkosm op Oudtshoorn.