Kontak Besonderhede


Faks: 044 691 3179
Tel: 044 691 2247
Sel: 082 563 1747
Epos: hspunt@mweb.co.za
Web: www.pointhighschool.co.za
HOËRSKOOL PUNT
POINT HIGH SCHOOL

PUNT 0/16A trap OUTENIQUA 0/16A

Baie baie geluk aan die 0/16A rugby span wat die afgelope naweek Hoërskool Outeniqua se 0/16A span in 'n taai wedstryd 19-17 geklop het.

Ons is baie trots op julle en die pragtige uitslag!

 

Omsendskrywe vir kwartaal 2 - Huis Pepler

Laai gerus ons jongste nuusbrief af en vind bietjie meer uit oor gebeure in die koshuis. Gaan gerus na ons blad op die webtuiste vir meer inligting! Indien enige oud-leerder hierdie brief elke kwartaal wil ontvang stuur asb vir my 'n epos na huispepler@gmail.com

Groete

Omsendskrywe 02.2016

Nuutste Prospektus vir Huis Pepler beskikbaar

Kom loer gerus na ons nuwe prospektus gelaai onder koshuis. Vir enige verdere inligting kan die koshuis gekontak word by huispepler@gmail.com

Groete

Mnr R Botha

Superintendent

Huis Pepler se splinter nuwe identiteit

Huis Pepler trots op sy nuwe identiteit

Huis Pepler het verlede week hul nuwe identiteit afgeskop deur elke inwoner te beloon met 'n spog balkie met trots deur elke inwoner gedra mag word by die skool en in die gemeenskap. Besoek gerus ons webtuiste by onder koshuis en gaan lees gerus meer oor jongste gebeure in die koshuis.

Ons nooi ook alle belangstellendes uit om ons te kontak by huispepler@gmail.com

Vriendelike Huis Pepler groete

Bronsmedalje by Wes_Kaap skaaktoernooi

Bainca Combrinck het vanaf 30 April - 1 Mei deelgeneem aan die Wes-Kaap Skaakkampioenskappe in Athlone. Sy was deel van die SWD span wat by die meisies 0/18 afdeling deelgeneem het en het met die brons medalje weggestap. Bianca is een van slegs 6 deelnemers wat per ouderdomsgroep gekies is vir die Wes-Kaap span wat gedurende die Junie vakansie aan die SA skaakkampioenskappe in Durban gaan deelneem.

OEFENTYE - PRACTISE TIMES

HOCKEY - HOKKIE
RUGBY
ATLETIEK - ATHLETICS
KRIEKET - CRICKET

Wedstryde - Matches

DANIEL PIENAAR
HS HERMANUS
PW Botha

Karnaval

STARGANZA 2016

The annual Point High School Starganza took place at the Mossel Bay Town Hall last night.

The finalists gave their very best to convince the judges who this year's Starganza winner should be but at the end there could only be one winner.

Here are the winners:
• Miss Starganza: Anri du Toit
• Mr Starganza: RJ Dames
• 1st Princess: Kayla Wagenaar
• 1st Prince: Louis Hough
• Runner up princess: Carryn Jacobs
• Runner up prince: Henko de Waal

Congratulations!

MATRIEKUITSLAE 2015


Inligting oor MATRIEKUITSLAE 2015

HOËRSKOOL PUNT  /  POINT HIGH SCHOOL


  • * 100 % SLAAGSYFER / PASS RATE (221 leerders / learners)
  • * 80,5% MATRIEKVRYSTELLING / MATRIC EXEMPTION (175 leerders / learners)
  • * A-simbole / symbols 311
  • * B-simbole / symbols 309
  • * C-simbole / symbols 380
  • * Drie leerders met 8A's, elf leerders met 7A's, vyf leerders met 6A's, nege leerders met 5A's

 

Lys van A-kandidate  /  List of A candidates

1.  JURIE ZIETSMAN                    95,5%   

2.   JANA BOLESLAWSKY            92,4%

3.   SHANNON MUNN                   91,7%

 

Die ander toppresteerders  /  The other top achievers

4.     Chané Terblanche               91,1%

5.     Georgina Barker                 90,3%

6.     Mercia van der Mescht        90,3% 

7.     Jané van Zyl                        88,9%

8.     Kazimiera Lutherek            88,1% 

9.     Elandré Kapp                      88,0%  ?

10.   Leigh Bongers                     87,6%

Van ons leerders het ook uitstekend presteer deur die Top 10 in die Wes-Kaap te haal in die volgende vakke:

  • Rekeningkunde - Trudie Rust - Gesamentlike 1 ste plek met 100%

 

  • Siviele Tegnologie - Zandré Weyers - 1 ste plek met 100%

 

Jurie Zietsman is onder die top 20 kandidate in die Wes-Kaap wat sy gemiddelde % betref.

 

Bogenoemde 3 leerders is na die prysuitdeling in die Kaap genooi en hulle het 'n kontantbedrag en 'n skootrekenaar/tablet as beloning vir hulle prestasie ontvang.

 

Ons is baie trots op al die leerders, hul ouers en onderwysers wat saamgewerk het om hierdie besondere uitslae moontlik te maak!!

ESKOM EXPO FOR YOUNG SCIENTISTS

Congratulations to RJ Dames who was chosen to represent South Africa at the Taiwan International Science Fair 2016 in Taipei. He will present his Science project to other students and the public and he will be judged on his research by experienced judges.

RJ Dames participated in the International Science Fair of Eskom Expo for Young Scientists in Boksburg during the October holidays. He represented the Eden Karoo District and he won two special prizes of R5 000 and one year's uncapped data. He was also chosen as a finalist to represent his country in another country's Science Fair. He was interviewed at Bishops College in Cape Town on his knowledge of South Africa as he will be an ambassador of South Africa's ability to do Science research and come up with bright new ideas.  RJ invented a new way to measure the exact height a high jumper jumps during a contest. He patented his invention and will improve his project even more before leaving for Taiwan on 22 January 2016.

DIE BURGER JEUGLEIERSKONFERENSIE

Renata Booyens, nuutverkose  hoofdogter van Hoërskool Punt,  is gekies om Die Burger se Jeugleierskonferensie vanaf 11 - 17 Desember 2015 by te woon.  Slegs 50 jeugleiers uit die hele Kaapland word gekies, wat dit ‘n uitsonderlike prestasie maak.  Die konferensie vind hierdie jaar vir die 57 ste keer plaas en word aangebied by Die Burger Strandhuis in Muizenberg, Kaapstad.  Baie geluk met hierdie puik prestasie.

SKOOL*SCHOOL COMMUNICATOR

Die Skool Communicator kan van die volgende skakel afgelaai word:

The School Communicator can be downloaded from the following link:

http://www.school-communicator.com/download.php

RandomActs PHS

This group was initiated by One Way. It is all about Point High Schools learners doing Random Acts of Kindness to other people inside or outside the school and then challenging others to do the same.

 

link: https://www.facebook.com/RandomActsPHS#

0/18 Wes-Kaap skaakspan tweede beste in SA

Bianca Combrinck het gedurende die vakansie vanaf 10 Julie tot 14 Julie  deelgeneem aan die" SA Provincial Team School Chess Championship" wat in Durban plaasgevind het. Hulle het 9 rondtes gespeel waarvan Bianca 6 gewen het. Daar was 62 onder 18 meisies wat deelgeneem het en Bianca het 12 geëindig na 9 rondtes. Die Wes Kaap 0/18 span het tweede geeindig met n silver madalje. 

Bianca is uitgenooi om aan die 2016 African Youth Chess Championship te gaan deelneem wat in Port Elzabeth gaan wees.