Kontak Besonderhede


Faks: 044 691 3179
Tel: 044 691 2247
Sel: 082 563 1747
Epos: hspunt@mweb.co.za
Web: www.pointhighschool.co.za
HOËRSKOOL PUNT
POINT HIGH SCHOOL

Punt aandgholf 29Desember 2014

Aandgholf toernooi te Van Riebeeck Stadion op Maandag 29 Desemder 2014. Kom geniet die aand saam met u gesin. R50 per persoon. Eie gholfstokke en Gholfballe. R500 vir "hole in one" op die 7de gat, asook R500 vir naaste aan die pen op 8ste gat. Rit op 4x4 baan te Vleesbaai vir twee vir naaste aan pen op die 1ste gat en nog baie meer pryse. Toegang op eie risiko.

PREFEKTE 2015

Voor v.l.n.r:

H Hartnick, M Weys, F Maartens, G Barker, J van Zyl, E Laeseke, T Rust

2e ry:

E Kapp, L Barker, M Beukes, K Luterek, J stander, L Baker, L Rossouw,

 C Terblanche

3e ry:

C Knobel, M Germishuys, L Bothma, J Boleslawsky, T Wilson, D van der Gryp,

N Matthews

4e ry:

C van Rensburg, J du Plessis, Z Weyers, J Venter, J de Wet, W Bezuidenhout,

L Erasmus

5e ry:

L Bongers, B Volgraaff, H Brits, J Zietsman, T Marsh, A Vorster, T Cornelius,

D Barnardt

AFWESIG: S Munn

PRYSUITDELING: HOëRSKOOL PUNT VRYDAG 24 OKTOBER 2014


Eerste klasposisies van Gr 8 – 12 (foto van links na regs) Mareli Schoeman Gr 8 Loumari Müller Gr 9 Jurie Zietsman Gr 11 Mari-Alet Smit Gr 12 Mariska Marais Gr 10

Cara Potgieter Ontvang spesiale erekleure vir kultuur. Lid van die Suid Kaap Kinderkoor wat so goed in Rusland presteer het.

Mari-Alet Smit Dux leerder, gemiddelde % van 95,4% in Gr 12 Ontvang spesiale akademiese erekleure.

Rouxnč van der Westhuizen Mees veelsydige persoon op Kultuurgebied Beste prestasie op Kultuurgebied Wenner van Ex Altis in Altiora trofee vir leerder wat die skool se naam deur haar skoolloopbaan na buite toe uitgedra het.

Cyrill Botha Sportman van die jaar en mees veelsydige Sportman.

Hoofleiers van 2014 oorhandig hulle baadjies aan Hoofleiers van 2015 Sumarč Prinsloo (hoofdogter 2014), Chanč Terblanche (hoofdogter 2015), Jurie Zietsman (hoofseun 2015), Evan Abrahams ( hoofseun 2014)

Hoofleiers van die skoolkoshuis Huis Pepler: Hans Brits en Zancha Kruger

Top 5 akademiese presteerders in Gr 12 Rouxnč van der Westhuizen, Delia Sandilands, Evan Abrahams, Mari-Alet Smit en Sumarč Prinsloo

POINT LEARNER NO 1 IN WESTERN CAPE

After the second round of the 2014 SAIPA/ABASA National Accounting Olympiad Evan Abrahams, Head Boy of Point HS, is first in the Western Cape amongst thousands of participants. He has been crowned as the Provincial winner for Public Schools. Congratulations Evan!  Good luck with your future accounting career.

FOTO: SEKRETARESSES OP BLING DAG VRYDAG 5 SEPTEMBER 2014

Voor:   Estelle Johnson

Agter VLNR:  Lizette Golden; Riana Pretorius; Louise Mostert; Martha Leonard; Verena Morkel-Brink

Punt skop sy krieket op hoë noot af...

Punt se 0/15A span wen die naweek gemaklik teen Oudtshoorn met 5 paaltjies. Lees meer op ons krieketblad.

Krieket Groete

EERSTE ESKOM WETENSKAP EXPO IN MOSSELBAAI

Vrydag  22 April het die eerste Eskom Wetenskap Expo vir Jong Wetenskaplikes  by Hoërskool Punt plaasgevind. Sewe skole uit die omgewing het deelgeneem nl. Kairos Sekondêre skool , Hoërskool Langenhoven,  Hoërskool Punt, Hoërskool George, Hoërskool Outeniqua, Thembalethu High School en York High School.  Die leerders is in die oggend na Pinnacle Conservations vir ‘n uistappie wat deur PetroSA geborg is.   Na die beoordeling is 5 projekte gekies om aan die Internasionale Eskom Expo in Boksburg deel te neem. Dankie aan al die beoordelaars, leerders en lede van die Departement van Onderwys wat die dag saam met ons spandeer het. Ons nooi  alle skole in die omgewing om volgende jaar deel te neem.

ANDREW LLOYD WEBBER SPECTACULAR

CATS?  EVITA?  JOSEPH AND HIS AMAZING TECHNICOLOUR DREAMCOAT?  PHANTOM OF THE OPERA?

Each has his favourite, but on 27 to 29 August 2014 you will not have to choose, as songs and scenes from these musicals and the rest of Webber's repertoire will be performed during Point High School's ANDREW LLOYD WEBBER SPECTACULAR.

A record number of Point High learners will be taking part as singers, dancers and actors in this not-to-be-missed, once-in-a-lifetime extravaganza.  The costumes are spectacular, the sound, lighting and special effects breath-taking and the singing, dancing and acting inspiring.   You will be entertained by the school's choir, individual singers, including Point's own Five Tenors, the Ser and Drama groups of the school and dances beautifully choreographed and coached by the well-known Angeline Mynhardt.

Point High School is known for its memorable revues.  This year's promises to be SPECTACULAR. 

Tickets at R30 per adult and R20 per child will be available at the school and at the doors on performance nights.  A Gala evening, during which patrons will be seated at tables and will be served food and beverages, will be held on 28 August.  Thirty mothers of the school will be selling these tickets at R50 each.  A limited number of these tickets will be available at the school.  

Uitmuntende prestasie in Taalbondeksamen

Rouxné van der Westhuizen het aan die nasionale Taalbondeksamen deelgeneem

wat deur die Akademie vir Wetenskap en Kuns aangebied word om tweetaligheid te
bevorder. 2000 Senior leerders het  hierdie eksamen afgelê. Rouxné het met lof geslaag en beklee die vierde posisie landswyd


Nasionale Węreldkennis Olimpiade

29 leerders van Hoërskool Punt het gedurende Mei aan die Nasionale Wêreldkennis Olimpiade deelgeneem en baie goed presteer. Nege leerders het goue of silwer medaljes ontvang.

Francu Kruger ( gr 9) het die besondere prestasie behaal deur tweede in die Wes-Kaap te eindig. Ons skool is baie trots op die leerders.

Van links na regs: Agter: Corné van Rensburg

                                        Marko Bester

Jay-Jay Prinsloo

                              Voor:   Francu Kruger

                                          Charles Marais

                                          Jané van Zyl.

 

Gr. 8 VRL

Die volgende Gr 8 leerders is verkies op die VRL vir 2014:

JP Delport ,  Gunter Faber,  Bea Wilson

 

Junie Eksamenrooster / June Exam time table

Junie - June

Hoërskool Punt vs Hoërskool Oudtshoorn

Pragram

PROGRAM

Maryna de Vrye: LOK-Skryfkompetisie

‘n Skryfkompetisie is vanjaar deur NB-Uitgewers geloots, vir leerders van gr. 8-12 in die Wes-Kaap. Een van Hoërskool Punt  se talentvolle leerders in graad 10, Maryna de Vrye, het besluit om in te skryf. Die wenners is op 21 Mei tydens ‘n glansgeleentheid in Durbanville aangekondig en dit is met groot trots dat ons kan aankondig, dat Maryna die algehele wenner van 2014 se LOK-Skryfkompetisie is!  Van die pryse wat sy losgeslaan het, sluit in ‘n eie boekkeuse uit NB-Uitgewers se katalogus, ter waarde van R1000 asook ‘n skryfkursus vir 30 verdienstelike leerders van Hoërskool Punt, aangebied deur die bekende skrywer, Marie Heese. Baie geluk Maryna met ‘n puik prestasie, ons hoop om in die nabye toekoms een van jou boeke op die rakke te sien! Besonderhede oor die skryfkursus sal nader aan die tyd bekend gemaak word.

 

Berig geskryf deur Elwika Lategan.

Buitemuurs Winter Program / Extramural Winter Program

Buitemuurse Winterprogram

Maart TOETS Rooster / March TEST time table

BUITEMUURSE PROGRAM / EXTRA MURAL PROGRAM 2014

Buitemuurse Program / Extra Mural Program

100% SLAAGSYFER VIR MATRIEKS VAN 2013

Ons is baie trots op al ons Matrieks van 2013. Al 193 van ons matrieks het geslaag met 165 (85.5%) van hulle wat Matrikulasievrystelling verky het.

Ons Top 20 matrieks het almal ‘n gemiddelde A simbool behaal. Baie geluk aan elkeen van die leerders met hulle puik uitslae!

Geluk Matrieks 2013!

SPUR MOSSELBAAI ONDERSTEUN STARGANZA

Spur borg ‘n aand wanneer die Starganza finaliste die kelners is in die Mosselbaai Spur, en ‘n sekere gedeelte van die omset gaan vir die Starganza. Die volgende Spur aand vind plaas op Dinsdag  14 Januarie.

Ons hoop om julle almal daar te sien!

PUNT LEERDERS WEN BRONS IN SWEMBAD

Tehillah Janse van Rensburg en Andri van der Merwe van Hoërskool Punt was deel van die SA O/19 Onderwaterhokkiespan wat aan die Wêreldbyeenkoms in Hongarye deelgeneem het. Suid Afrika se span het weereens puik gevaar deur 'n Brons medalje te verwerf.

Punt is voorwaar trots op hierdie twee leerders!

Paul brings French flair to Consumer Studies

The third term starts off with a bang in the grade 10 consumer class of Point High School.The young French student, Paul Delivet, is an exchange student who is here on an exchange programme to

‘ investigate’ the South African ways of doing things and going home with a lot of knowledge and things to tell his friends and family. He enjoyed making pumpkin fritters with caramel sauce.

 

“It was very funny for me and very special because it is really different compared to France. I think it’s a good thing to learn cooking at school because you can learn and experience a lot of different ways of doing. I am happy to have done it. It was a great experience. In France it is just impossible to cook in a normal high school,so it was my first time. A very good first time. The pumpkin fritters were excellent and might I just add that Cindi is a very good cook. So, now i will be able to make South African food for my French family. It’s very “cool”.

 

We are all looking forward to the rest of the term. We are excited to see which practical we will do next.

NUUS PER E-POS / NEWS VIA E-MAIL

Ouers, oudskoliere en ondersteuners van die skool wat weekliks 'n e-pos wil ontvang met nuus en gebeure van die skool kan hulle naam, van en e-pos adres stuur na puntbemarking@gmail.com om te registreer vir hierdie diens.

Parents, ex-pupils and supporters of the school that want to receive a weekly e-mail with news and events from the school can send an e-mail with their name, surname and e-mail adress to puntbemarking@gmail.com to register for this service.

JURIE VAAR PUIK BY TENNISTOERNOOIE

Jurie Zietsman spog tans met twee nasionale O/16 enkelspeltitels sowel as 'n dubbelspeltitel vir tennis.

Jurie het die afgelope Septembervakansie in Bloemfonteinaan verskeie nasionale toernooie deelgeneem en skoonskip in die enkelspel gemaak. Hy het aan Tennis SA se Junior Nasionale, die Vrystaat Lente Tennsikampioenskappe en die Dunlop Keyhealth tennsitoernooi deelgeneem.

Jurie het in die Lente Junior Tennsitoernooi die enkelspletitel vir O/16 Seuns verower en in di eDunlop Keyhealth toernooi (goue groep) die enkelspeltitel, asook die dubbelspeltitel vir O/16 Seuns gewen.